Instagram kullanıcı sayısı 600 milyonu geçti!

Facebook’un satın aldığı Instagram, büyümeye hızla devam ediyor. Resmi blog sayfasında yayınlanan bilgiye göre Instagram kullanıcı sayısı 2016 yılı bitmeden 600 milyonu geçti. “Instagrammer” olarak adlandırılan kullanıcıların 100 milyon adedinin son altı ay içerisinde kayıt olduğu bilgisi paylaşılıyor.

 

Instagram’ın popülerliğinin bir kısmı sürekli gündeme gelen yeniliklere dayanıyor. Son bir hafta iki yeni özellikle karşımıza çıkan Instagram içerisinde artık fotoğraf ve videolar kayıt edilip daha sonra bakılabiliyor. Ayrıca önümüzdeki haftalarda Instagram’a canlı yayın özelliği de gelecek. Canlı Hikayeler olarak adlandırılan bu özellik için çalışmalar başladı.

 

Instagram tarafından kullanıcı sayısıyla ilgili bir önceki bilgi geçtiğimiz Ekim ayında gelmişti. 5-7 Ekim arasında düzenlenen Kristal Elma Festivali 2016’ya konuk olan Instagram yetkilisi Amy Cole, Instagram’ın Türk kullanıcı sayısını açıklamıştı. Ekim 2016 verilerine göre Türkiye’de 22 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor.

 

Diğer sosyal ağların kullanıcı sayısı ne durumda?
Facebook ise geçtiğimiz Eylül ayında 1.18 milyar kullanıcı sayısına ulaştığının bilgisini paylaşmıştı. Twitter tarafında kullanıcı sayısı 313 milyon seviyesindeyken, Snapchat ise 150 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

 

2016 yılı sosyal ağlar için oldukça hareketli geçti. Oldukça fazla sayıda yeni özellik ile karşımıza çıkan sosyal mecralar bu sayede hatırı sayılır bir popülerlik elde ediyor. Bakalım 2017 yılında sosyal ağlar nelerle karşımıza çıkacak?