2020 Yılında Kurulabilecek 5 İş Fikri

Yeni yılda yeni umutlar ile yeni iş fırsatları, yeni pazarlar, yeni sektörler oluşmaya devam ediyor.  Global dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak adına yeni bir sektörün oluşmadığı bir gün yok. Zira insan nüfusunun pazara etkisi aynı oranla hacmi de büyütmeye devam ediyor. 2020 Yılında Kurulabilecek 5 İş Fikri Nelerdir?  Diye minimum sermaye ile kar amaçlıyorsanız eğer tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz.

  1. AIRNB Hizmeti vermek: Günümüzde milyonlarca insan evinde kullanmadığı dairesini bu güvenilir sermayesiz ve yüksek karlı işe yatırıyor. Hatta bazı büyükşehirlerde yalnızca Airnb hizmeti için kiralanan konutlar bulunuyor.
  2. Yaşam Koçu: Birçok insan artık hayatlarında Yaşam Koçu olarak adlandırılan bu pozitif enerji ve kişilerin yapabileceklerinin potansiyellerini görmelerine yardımcı olup, hayatlarına olumlu katkılar sağlamayı amaçlayan insanlarla çalışmayı tercih ediyor. Yaşam Koçu olmak için bir takım eğitimler ve sertifikalar almanız gerekiyor. Neden olmasın?
  3. Youtuber Olmak: Çağ bilgi çağı, zaman teknoloji zamanı; bugün birçok insan youtube aracılığı ile hayatlarını idame ettiriyor hatta bazıları hatrı sayılır miktarda kazanıyor. Eğer insanlarla olan pozitif enerjinize inanıyor, kendinizi herhangi bir konuda yetiştirmiş veya insanlar beni izler de dinler de diyorsanız youtube’da bir vlog açıp eğlendirici, eğitici bir kanal açarak youtuber’lık kariyerinize başlayabilirsiniz.
  4. Sosyal Medya Uzmanlığı: Eğer sosyal medyayı seviyor ve uğraşmak benim işim diyor, bilgisayar ile aranız iyi, kafanız da ticarete basıyor, zeki olduğunuza da inanıyorsanız Sosyal Medya Uzmanı Olmak için beş faktörden dördünü karşıladığınız anlamına geliyor. Sonuncu ve beşincisi ise, Sosyal Medya Uzmanı olmak için alacağınız gerekli dersler olacaktır. Unutmayın ki bugün her beş ilandan biri Sosyal Medya Uzmanlığı ile ilgili iş ilanlarından oluşuyor.
  5. Ev Yemekleri: Bu dünyada enfes yemek yapanlar asla işsiz kalmaz. Yemek sektöründe iyi bir aşçı her daim kendine bir işletmede yer bulabilir. Fakat siz bunu bir işyeri çatısı altında yapmaktansa kendi evimin çatısı altında yaparım diyorsanız eğer, günümüzde ev yemekleri yapmak da sipariş etmek de trend haline gelmiş bulunuyor. Üstelik bu yemekler ne kadar lezzetli olursa o kadar sağlam referansınız olur. Ayrıca bir insanın yaptığı yemeklerinin tercih edilmesi kadar motive edici bir meslek olabilir mi?